TOPFEST 2024 - Žilina Airport

27.06.2024

Najväčší ROCK-METAL-PUNK festival TOPFEST znova otvorí svoje brány pre priaznivcov týchto hudobných štýlov.
Festival TOPFEST, ktorý odštartuje letnú festivalovú sezónu na žilinskom letisku, potvrdzuje ďalšieho headlinera. Pripravte sa na úder smrti od skupiny FIVE FINGER DEATH PUNCH, ktorá vystúpi 29. júna 2024.
TOPFEST si lepšieho headlinera ani nemohol priať! Toto bude vo všetkých smeroch 29. júna 2024 maximálny zážitok!
Američania FIVE FINGER DEATH PUNCH zhromaždili viac ako 11 miliárd streamov po celom svete, niekoľko top 10 hit singlov a 15 singlov, ktoré sa dostali rovno na špicu hitparád. Stali sa jednou z najznámejších kapiel vôbec. Objavujú sa na tých najväčších svetových festivaloch a pravidelne vypredávajú najväčšie svetové arény.
„Five Finger Death Punch je momentálne jednou z najúspešnejších amerických hard rock skupín a sme veľmi radi, že ňou budúci ročník potešíme aj našich fanúšikov. Ich úspechy sú dôkazom toho, že je to skupina, ktorá má veľký vplyv na rockovú scénu a dokázala si získať obrovskú popularitu po celom svete,“ uviedol Michal Krasňan, finančný riaditeľ Topfest Management.
Kapela počas rokov získala milióny dolárov na podporu veteránov, záchranárov a mnohých ďalších charitatívnych organizácií. Five Finger Death Punch sa už viac ako desať rokov spája práve s rôznymi organizáciami, aby zvýšili povedomie o mnohých svetových problémoch. Aktuálne je to napr. program pre ubytovanie, stravu, vzdelávanie, poskytovanie pracovnej pomoci, služieb duševného zdravia a zdravotnej starostlivosti pre mládež bez domova v celej Amerike.
„Mnoho našich piesní a hudobných videí hovorí priamo o týchto problémoch. Našim záväzkom je prispievať na podporu týchto programov a využívať našu platformu na zvyšovanie povedomia o nich. Je to dokonale v súlade s hodnotami kapely a našich fanúšikov,“ hovorí frontman kapely Ivan Moody.
Od svojho debutového albumu „The Way of the Fist“, ktorý vyšiel v roku 2007, skupina vydala deväť po sebe idúcich albumov, z ktorých sedem bolo certifikovaných ako Gold alebo Platinum. Najnovší album kapely „Afterlife“ (2022) o živote a smrti a rovnováhou medzi nimi, zbiera ďalšie ohromujúce úspechy.
Okrem toho si kapela za posledné desaťročie vyslúžila množstvo národných a medzinárodných ocenení a vyznamenaní, ako je prestížne ocenenie Soldier Appreciation Award od Asociácie armády Spojených štátov, čo je pocta, ktorú pred nimi získal iba Elvis Presley.

Kapela SCORPIONS odpáli svoju energickú show na žilinskom letisku 27. júna 2024
SCORPIONS sú jednou z najvýznamnejších svetových rockových skupín posledných desaťročí, ktorá doteraz predala viac ako 120 miliónov nahrávok a odohrala viac ako 5000 koncertov. Počas svojej 50 - ročnej histórie sa stali najúspešnejšou rockovou kapelou v Európe. Nespočetné množstvo strieborných, zlatých a platinových ocenení je len jednou stránkou príbehu Scorpions.
Nemecké rockové legendy Scorpions, vydali minulý rok v poradí 19. štúdiový album Rock Believer. Výsledkom je 16 úžasných skladieb, z ktorých každá je jedinečná s charakteristickým štýlom pre Scorpions.

Pripravte sa na jedinečný rockový zážitok! Dnes už legenda českej rockovej hudobnej scény kapela KABÁT sa chystá osláviť svoje 35. výročie v rovnakej zostave a pripravila si pre svojich fanúšikov PO ČERTECH VELKÝ TURNÉ 2024.
A samozrejmosťou je, že nemôžu chýbať ani na Topfest 2024! Na čo sa môžete tešiť? Kapela sa snaží stále posúvať technické vymoženosti koncertov a aj teraz tomu nebude inak. Okrem už zavedeného štandardu špičkových pyroefektov sa na scéne objavia aj hydraulické a motorizované prvky, ktoré dokážu rozhýbať a premeniť celú scénu.

Ďalšie oznámené kapely: PANOPTIKO, Lady Kate, ŠKWOR, Dymytry, Traktor, WANASTOWI VJECY, SPS
Česká EDM rocková kapela BLITZ UNION alebo nový Rammstein pre Gen Z. Vychádzajú z nu metalu, ale inšpirujú sa aj vo vodách indie alebo techna. Vo svojej hudbe kombinujú rôzne štýly a žánre, ktoré dohromady vytvárajú hutnú a našlapanú muziku s futuristickou tématikou.
Blitz Union vznikli v roku 2019 ako nový projekt bývalých členov The Snuff. V tom istom roku debutovali nahrávkou Revolution a prvý koncert odohrala skupina na festivale Musexpo. Ich najpočúvanejšou skladbou je Plastic, ktorú nahrali v šiestich jazykoch. Majú vlastného maskota, záhadného mistra Blitza.

Viac informácií: 
TOPFEST 2024 - Žilina Airport

Další akce

Farmárske trhy Bernolákovo
16.03.2024

Trhy,skvelých chutí a zábavy
rôzne koláče, údeniny, syry ,šťavy, džemy,
hand made výrobky,.ovocné stromčeky,kvety......a mnoho iného

Vstup Zadarmo

Kreatívne dielničky...

Majáles Nitra 2024
03.05.2024

V Nitre v areáli Agrokomplex, sa uskutoční druhý ročník podujatia Majáles Nitra.
Majáles Nitra sa bude konať v dňoch 3. mája v piatok a 4.mája v sobotu.
Program piatok :
Kali...

Angelus Fest 2024
01.06.2024

4. ročník benefičného open-air metalového festivalu v Banskej Bystrici. Fanúšikom sa predstaví 8 skvelých kapiel zo Slovenska aj zahraničia a celé vyzbierané vstupné bude venované na dobročinné...

Dobrý festival 2024
14.06.2024

14. ročník multižánrového DOBRÉHO FESTIVALU sa bude konať 14.-16.6.2024.
Hudobne farebný festival v najväčšom meste Prešovského kraja si pre vás aj tento rok pripravil množstvo dobrej...

Jánske dni Turzovka 2024
15.06.2024

Hudobný festival, spojený so svätojánskou nocou a pálením tradičnej magickej Jánskej vatry. Další ročník Jánskych dní vám prinesie veľa zábavy, skvelej hudby a samozrejme tanca.
Na pódiu sa...

Follow Festival Donovaly 2024
21.06.2024

Dvojdňový festival umiestnený priamo v srdci Slovenska. Milovníci krásnej prírody a kvalitnej hudby si prídu na svoje.
LineUp:
Štvrtok 20
JOHNNY BEE
DOUBLE J

Piatok...

NIGHT OF CHAOS 2024
22.06.2024

Open Air edícia siedmeho pokračovania akcie z názvom NIGHT OF CHAOS na podporu UG v Krupine!!!
MELANCHOLY PESSIMISM
Death-Grind (Česká Republika)
...

TOPFEST 2024 - Zelená Voda
27.06.2024

Drahí priatelia a fanúšikovia Topfestu.
Nie je to tak dávno keď sa zavreli brány tohtoročného Topfestu. No my neleníme a s plnou vervou a nasadením pracujeme na ďalšom ročníku tak, aby bol...

TOPFEST 2024 - Žilina Airport
27.06.2024

Najväčší ROCK-METAL-PUNK festival TOPFEST znova otvorí svoje brány pre priaznivcov týchto hudobných štýlov.
Festival TOPFEST, ktorý odštartuje letnú festivalovú sezónu na žilinskom letisku,...

HIP HOP ŽIJE 2024 | Bratislava
28.06.2024

HIP HOP ŽIJE BRATISLAVA 2024
Kedy? 28. - 30. 6. 2024
Kde? Zlaté piesky, Bratislava
LineUp: CALIN