PESNIČKÁR BEN HOWARD NA POHODE 2023

Na Pohodu 2023 prinášame svetoznámeho speváka, pesničkára a skladateľa Bena Howarda. Tento Londýnčan (fandiaci ale FC Liverpool) sa preslávil hneď svojím debutovým albumom Every Kingdom (2011), ktorý raketovo odštartoval jeho kariéru. Určite poznáte najväčšie hity z tohto albumu – Only Love, Old Pine a Keep Your Head Up. Vysoký predaj debutovej LP mu v Británii priniesol dvojitú platinovú platňu a hneď ako debutant získal dve ocenenia BRIT Awards. To mu otvorilo dvere na jeden z najznámejších festivalov na svete Glastonbury, kde vystúpil rovno na hlavnom Pyramid stagei.
Ben Howard vydal doteraz štyri štúdiové albumy. Jeho najnovší album Collections from the Whiteout z roku 2021 produkoval Aaron Dessner zo skupiny The National a rovnako ako tri predchádzajúce Benove albumy, zožal pozitívny ohlas kritikov aj fanúšikov. Pri písaní textov na tento album sa inšpiroval titulkami a článkami novín. Môžete tam nájsť príbehy o ruskej podvodníčke Anna Sorokin (Sorry Kid), či o mužovi zo Seattlu, ktorý sa zrútil na ukradnutom lietadle (The Strange Last Flight Of Richard Russell).
O Bena Howarda sme sa pokúšali už viackrát v minulosti, preto sme radi, že sa to konečne podarilo. Garantujeme vám, že atmosféra jeho vystúpenia nenechá nikoho chladným, určite si príďte zaspievať jeho nádherné pesničky spolu s ním.