NAJVYCHYTENEJŠÍ RAPER CENTRAL CEE NA POHODE 2023

Central Cee je aktuálne jeden z najstreamovanejších a najznámejších britských raperov (drill, trap). Stal sa dokonca prvým UK raperom, ktorý na Spotify dosiahol miliardu streamov a k najstreamovanejším umelcom patrí aj na Slovensku. Jeho singel Doja pozná snáď každý.
Svojím debutovým mixtape Wild West (2021) sa dostal rovno na 2. miesto UK album chart a svojím druhým mixtape 23 z minulého roku dobil rovno 1. miesto. Na konte má viaceré spolupráce, medzi inými aj s FKA Twigs na jej songu Measure of a Man.
Central Cee je ukážkou toho, ako v dnešnej dobe dostať svoju tvorbu medzi čo najviac ľudí.UK drill, vychádzajúci zo žánrov ako grime a UK garage, sa aj vďaka nemu dostal do povedomia po celom svete.
“Nečakané hudobné nápady a silný flow dokazujú, prečo mu rok 2021 priniesol nielen úspech v rebríčkoch, ale aj nominácie na Brit Awards,” výstižne zhodnotil The Guardian.
Na Brit Awards je Central Cee nominovaný v kategóriách Artis of the Year a Best Hip Hop/Grime/Rap Act.
„Pre Pohodu je potvrdenie Central Cee-ho mimoriadna udalosť. Momentálne jeden z najvychytenejších raperov na svete odohrá svoj koncert na hlavnom pódiu v sobotu. Po parádnej skúsenosti so Skeptom, na ktorého koncert mnohí doteraz spomínajú, pôjde o ďalší fantastický zážitok s tým najaktuálnejším, čo sa dá na hip-hopovej scéne počuť. Očakávame ďalší zlomový moment pre náš festival,“ hovorí o bookingu tohto svetoznámeho repera riaditeľ festivalu Michal Kaščák.