veľký prehľad nielen hudobných festivalov

Rock Pod Kameňom 2023

20.07.2023

Leto prináša so sebou okrem horúcich oddychových dní aj čas na festivaly a hudobné chuťovky. Tak ako každý rok, aj tento, sa milovníci rocku, metálu a dobrej hudby môžu tešiť na ROCK POD KAMEŇOM. V prekrásnom prostredí Sninských rybníkov sa bude už po 20. krát konať hudobný festival ROCK POD KAMEŇOM. Tohtoročnú dávku dobrej muziky si návštevníci môžu vychutnať počas 20. – 22. júla 2023.
Festival sa bude konať po ročnej prestávke znovu na zvyčajnom mieste v prekrásnom prostredí Sninských rybníkov. Malebné prostredie rekreačnej oblasti je ako stvorené na ideálnu rockovú dovolenku. V susedstve festivalového areálu sa nachádza biokúpalisko, ktoré je ako stvorené na schladenie sa počas festivalových prestávok. V rekreačnej oblasti sa nachádza veľa možností prespania. Pre náročnejších návštevníkov sú k dispozícii v bezprostrednej blízkosti areálu festivalu hotely, poprípade chatky, ktoré sú ako stvorené na relax. Menej náročný návštevníci môžu využiť služby autocampingu, poprípade stanového mestečka v blízkosti festivalového areálu. V areáli festivalu sa nachádza veľa stromov, ktoré sa postarajú o príjemný chládok. Počas festivalu sa nemusíte obávať ani o prázdny žalúdok. Budú pre Vás prichystané stánky, v ktorých uspokojíte nielen svoj hlad, ale aj smäd.
Tohtoročný ročník sľubuje vďaka žánrovej pestrosti veľa zábavy, vďaka programu, ktorý bude plný mien nielen z domácej scény, ale aj zahraničia.

Horkýže Slíže  - slovenská hudobná skupina, ktorá vznikla roku 1992 v Nitre. Patrí k legendám Československej scény. Jej štýl sa postupne s vydávaním albumov menil, od tvrdého rocku s humornými textami, neskôr na soft rock s nemenej vtipnými skladbami, a dá sa všeobecne

Alkehol -  legendárna rocková kapela z Česka hrajúca takzvaný pivný metal. Zábavné texty a energické skladby sa už od vydania ich prvého albumu, stali kultovými.  Zástupy fanúšikov poznajú ich texty slovo po slove. Hospodo nalejvej“, „O chlastu“, „Železná Sparta“, „Na Slamníku“, Na zdraví“, „Zas je tu léto“... Kto by nepoznal tieto hity? 

Bijouterrier - nitrianska kapela vynikajúca svojou živelnosťou všade, kde sa objaví. Na hudobnej scéne sa objavila už v roku 2011. Za jej otca sa považuje Kuko, líder Horkýže Slíže, ktorý ňou nadväzoval na internetový seriál Doma na porádku. Zahrali si v ňom nitrianski herci ako Eva Pavlíková, Rudo Kratochvíl, Martin Nahálka, Martin Fratrič a Alena Pajtinková ako Zita. Aktuálne v kapele pôsobia 6 členovia. Má na svojom konte 4 albumy. Za svoje relatívne krátke pôsobenie si svojím originálnym štýlom a koncertnou show nazvanou TEATRO PUNK získala množstvo fanúšikov na Slovensku a v Českej republike.

TÖRR je česká metalová legeda založená v roku 1977.  Je považovaná za jednu z prvých českých blackmetalových skupín. Počas svojej existencie sa v kapele vystriedalo veľa členov.  Dnes TÖRR tvorí trio Ota Hereš, Radek Sladký a Honza Bartoš.  Majú veľa fanúšikov nielen v Čechách a na Slovensku, ale aj za ich hranicami.

JOHN WOLFHOOKER je 4členná česko-slovenská kapela z Prahy, známa energickými živými koncertmi a odvážnym prekračovaním hraníc hudobných žánrov. Kapela sa netají s tým, že je ovplyvnená kapelami ako The Beatles, Periphery, My Chemical Romance, Bring Me The Horizon a Billy Talent. Ich piesne zahŕňajú žánre siahajúce od post hardcoru, pop punku či funku až po progresívny metal a moderný pop. Členmi skupiny sú spevák Martin Čupka , gitarista Rony Janeček, basgitarista a spevák Filip Vlček a bubeník Adrian Janeček.

Pain je hudobný projekt zo Švédska, ktorý mixuje heavy metal s vplyvmi elektronickej hudby a techna. Projekt založil  Peter Tägtgren - švédsky hudobník, multiinštrumentalista a producent. Pôvodne začal ako projekt jedného človeka so všetkými spevmi, nástrojovými časťami a produkciou jednej osoby. Časom sa stal prominentnou koncertnou skupinou, ktorú okrem Petra tvoria jeho syn Sebastian Tägtgren (bicie), Jonathan Olsson (basgitara) a Sebastian Svalland (gitara)

Tomáš Klus je český významný spevák, autor piesní a bývalý športovec. Fanúšikovia Tomáša oceňujú pre jeho úprimnosť, autenticitu a skladby, ktoré sa vedia dostať pod kožu. Svojim fanúšikom sa počas koncertov venuje maximálne ako to ide a tí mu to vracajú naspäť. V prvom rade je zaručeným zdrojom dobrej nálady, inšpirácie a neskutočnej energie. 

Me and That Man sú sólovým projektom Nergala, speváka a gitaristu poľskej black metalovej skupiny Behemoth. Ich hudba a texty sa zameriavajú na temnejšie témy. Ich hudba je plná rockových riffov, bluesových melódií a výrazných vokálov, ktoré ťa okamžite dostanú do rytmu, a na ktoré nebudeš môcť zabudnúť!

ROCK POD KAMEŇOM predstavuje nemeckú metalovú kapelu Kreator! Táto legendárna skupina je jednou z najinšpiratívnejších v oblasti thrash metalu. Ich rýchla a energická hudba ťa dostane až do morku kostí.
Svoju prvú nahrávku vydali už v roku 1985 a odvtedy si získali fanúšikov po celom svete. Sú známi aj svojimi úžasnými živými vystúpeniami, kde dokážu náladu na koncerte rozpáliť na maximum. 
Ich texty obsahujú rôzne tematické okruhy, ktoré sa týkajú života a ľudských emócií. Medzi najúspešnejšie albumy patria "Extreme Aggression", "Pleasure to Kill" a "Coma of Souls". Ak máš rád tvrdú hudbu a chceš sa nechať unášať atmosférou metalového koncertu, Kreator je pre teba tou správnou voľbou!

Na festivale ROCK POD KAMEŇOM sa predstaví spevák Daniel Landa, jeden z najvýraznejších českých rockových interpretov s nezabudnuteľnými hitmi, ktoré každého určite dostanú!  Ak si doteraz rozmýšľal, kde stráviš letnú dovolenku, máme pre teba odpoveď - ROCK POD KAMEŇOM! 
Daniel Landa je spevák, skladateľ a herec, ktorý si získal obrovské množstvo fanúšikov nielen v Českej republike, ale aj v celej strednej Európe. Jeho hudba je zmesou rocku, punku, folku a country. Ako sa hovorí, "Hudba vie liečiť dušu", a práve to je to, čo Daniel Landa s jeho tvorbou dokáže. Jeho piesne sa často venujú národným a historickým témam, sú plné emócií a silných správ, ktoré dokážu zasiahnuť do sŕdc a vyvolať silné pocity. Odrážajú jeho silné presvedčenie a životné skúsenosti. Daniel je pre mnohých symbolom slobody, nezávislosti a rebelstva. Jeho vystúpenia sú nabitým emocionálnym zážitkom, na ktorý sa ťažko zabúda! 

 

Viac informácií: 
Rock Pod Kameňom 2023

Další akce

19.04.2023

Čo vás čaká:
Každý pivovar bude mať na Salóne Piva minimálne jednu PREMIÉRU svojho nového piva.
Ambasádori Salónu Piva, ktorí pre vás vyberú rebríček TOP10 najlepších pív Salónu Piva...

21.04.2023

Multižánrový protikorupčný festival PUCUNG je späť!
Aby sme nabitý program mohli ponúknuť až tisícke návštevníkov, novým miestom konania budú KASÁRNE/KULTURPARK. Témou šiesteho ročníka bude...

06.05.2023

V Nitre na amfiteátri , sa uskutoční prvý ročník podujatia Majáles Nitra.
Majáles Nitra sa bude konať v dňoch 6. mája v sobotu a 7.mája v nedeľu. ( pondelok štátny sviatok).
Program...

12.05.2023

Rodinný festival hudby, divadla a zábavy opäť v Smižanoch.
Dva dni koncertov, predstavení pre deti, zábavy, sprievodného programu pre deti aj dospelých, výborného jedla a nápojov, oddychovou...

16.05.2023

Majáles Košice 2023 je po roku späť!
Pripravili sme pre Vás ďalší ročník obľúbeného študentského festivalu Majáles. Stretneme sa 16.5.2023 /utorok/ v areáli Košickej Futbalovej Arény
...

27.05.2023

90’s Super Fest vás pozýva zaspomínať si na desaťročie určujúce trendy!

Vráťte sa späť v čase a užite si všetky vaše obľúbené skladby z 90. rokov. Pripravte sa na zážitok, ktorý si užijú...

03.06.2023

Pozývame vás 3.6.2023 na letný Angelus Fest 2023 - predbežne sa uskutoční opäť na banskobystrickom amfiteátri a výťažok opäť venujeme pre Svetielko nádeje. Vystúpi 10 výborných kapiel, žánrovo od...

09.06.2023

13. ročník multižánrového DOBRÉHO FESTIVALU sa bude konať 9.-10.6.2023 Hudobne farebný festival v najväčšom meste Prešovského kraja si pre vás aj tento rok pripravil množstvo dobrej muziky, umenia...

09.06.2023

Flesh Party Open Air 2023 je Death, Grind, Core, Gore, Slam, Thrash, Crust Festival, ktorý sa uskutoční 9. – 11. júna v Camping Sereď

10.06.2023

Hudobný boutique festival na Liptove, ktorý sa koná na začiatku leta v záhrade Galérie P.M. Bohúňa. Prvé dva ročníky sa odohrali v krásnom prostredí 400-ročnej Hendlovej záhrady v Partizánskej...