Pohoda Festival 2024

11.07.2024

Príďte zažiť svet plný pohody na 27. ročník festivalu Pohoda. Tešíme sa na vás na letisku Trenčín- 11.- 13. 7. 2024.

LineUp: Queens of the Stone Age,
Peggy Gou,
James Blake,
Skepta,
Royal Blood,
Pendulum,
Black Pumas,
Morcheeba,
Thievery Corporation,
City Morgue,
Emilíana Torrini,
Richard Müller,
Arlo Parks,
Nia Archives,
Partiboi69,
Noname,
Genesis Owu,
Ezra Collective,
SOFT PLAY,
Jockstrap,
LA Priest,
The Armed,
¥ØU$UK€ ¥UK1MAT$U,
The Oozes,
DEADLETTER,
English Teacher,
JFDR IS,
JFDR,
Descartes a Kant,
Meta and the Cornerstones,
Aquaserge,
BSÍ,
Ivo Dimchev,
Haepaary,
Maz Univerze,
Ndox Électrique,
Ni,
Decolonize Your Mind Society,
Pražý výběr,
Para,
Le Payaco,
Dušan Vlk,
Berlin Manson,
Fvck_Kvlt,
Smack One,
Katarzia,
P/\ST,
Sunnbrella,
Saténové ruky,
Bazzookas NL,
Bazzookas,
SJ yellow,
Catastrofy,
Marek,
post-hudba,
Kontrola Kvality Reality (KKR),
Neue Welt,
Black Light,
XCES liveset

Na Pohode 2024 vystúpi Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia
Pendulum prídu na trenčianske letisko v kompletnej kapelovej live zostave. Tešiť sa môžete na drum & bassovú smŕšť zabalenú do rockovej energie.
Zoskupenie pochádza z Austrálie, ale aktuálne už niekoľko rokov pôsobí v Británii. Ich debutový album Hold Your Colour sa stal kultovou nahrávkou a legendárne hity Tarantula a Slam sú do dnešného dňa súčasťou drum & bassových mixov.
Remixovali songy od legiend ako Ed Rush & Optical alebo DJ Fresh a ich najznámejším remixom je remix songu Voodoo People od The Prodigy. Pre pár dňami vydali nové EP Anima, na ktorom sú aj spolupráce s Bullet For My Valentine a Scarlxrd.

Britské duo Jockstrap si určite nenechajte na Pohode 2024 ujsť. Patria k tomu najlepšiemu, čo sa v ostatných rokoch na hudobnej scéne zrodilo. Sofistikovaný zvuk a nepredvídateľná produkcia sú popretkávané jemným vokálom speváčky. Post-dubstep, alternatívny pop ale aj experimental sa miešajú v každom tracku tak, že nikdy neviete, čo očakávať a zároveň vám to príde vždy povedomé.

Berlin Manson na Pohode 2024
Berlin Manson je (synth)punková dvojica muzikantov Patrik Nagy a Adam Dragun, ktorá zožala úspech v roku 2022, kedy vydala album Život končí, keď máš trinásť. Song Netancujem, kývem hlavou sa stal okamžite virálnym vďaka jeho chytľavosti.
Na Radio_Head Awards sa v roku 2022 stali Objavom roka. Berlin Manson je dokladom úplnej žánrovej, produkčnej a postojovej slobody, bez snahy stavať sa do vopred daného obrazu alebo niekam stopercentne zapadnúť.
Aktuálne vydali nový singel Hotel Kyjev, ktorý nahrali spoločne s FVLCRVM.

Para na Pohode 2024
Para už vyše štvrťstoročia úspešne potvrdzuje povesť top koncertnej kapely. Sú držiteľmi Radio_Head Awards za album a aj singel roka. Od roku 1995 nahrali šest štúdiových albumov, no základom ich úspechu je spôsob, ako ich vedia predať naživo.
Kapela Para bola jednou z najviac spomínaných intepretov vo vašich želaniach pre rok 2024. Veríme, že vás tento booking teší a že na Pare vypustíte poriadne paru

Fvck_Kvlt na Pohode 2024
Fvck_Kvlt je trapový projekt Denisa Banga, ktorý je známy z punkovej kapely The Wilderness, je tiež kurátorom festivalovej subžánrovej Garáže na Pohode.
Poprask nielen na slovenskej hudobnej scéne spravil už s debutovým albumom Kvlt Teachings v roku 2019. Ostatným albumom Cigán potvrdil svoje miesto na vrchole undergroundového rapu.
Jeho texty a vystúpenia sú plné bezprostrednosti a surovej punkovej energie.

Katarzia na Pohode 2024
Slovenská speváčka, textárka a skladateľka Katarzia predstaví na Pohode nový album Šťastné dieťa, ktorý vydala 6. októbra. Na novom albume sa odkláňa od elektroniky späť ku klasickým nástrojom. Na aranžmánoch a produkcii sa spolupodieľal producent a zakladateľ vydavateľstva Animal Music Petr Ostrouchov (spolupracoval napríklad s Lenkou Dusilovou) a klaviristka Kristína Smetanová, ktorá na Pohode 2023 odohrala kultovú nahrávku Plantasia.
V textoch opäť autentickým spôsobom sprostredkováva aktuálne zážitky ženy cez obrazy medziľudských vzťahov v súčasnej spoločnosti a zároveň sa dokáže s nadhľadom zasmiať sama sebe.

Kultová Morcheeba na Pohode 2024
Kultová britská skupina Morcheeba formovala zvuk nielen ostrovnej trip hopovej a downtempo hudobnej scény. Ich album Big Calm z roku 1998 sa radí medzi albumy, ktoré si musíte vypočuť a zároveň patrí medzi legendárne nahrávky, ktoré aj v dnešnej dobe znejú futuristicky.
Zamatový hlas speváčky Skye Edwards patrí k vokálom, ktoré su nezameniteľné a spoznáte ho okamžite. Morcheeba vznikli v roku 1995 a vo svojej tvorbe miešajú okrem trip hopu a downtempa aj pop alebo folk.
Ich najväčšie hity Rome Wasn't Built in a Day, The Sea, Part of the Process, Trigger Hippie, ale aj veľa ďalších sú dnes už overenou klasikou po celom svete.
Na Pohode ste mohli vidieť Skye s jej sólovou tvorbou a sme nesmierne radi, že tentokrát sa na Pohode 2024 predstaví s tvorbou vynikajúcej Morcheeby. Koncerty tejto formácie patria medzi nezabudnuteľné zážitky.
"Morcheeba patrí k mojim najobľúbenejším skupinám, ich hudba je nádherným hudobným pohladením. Videl som ich viackrát, naposledy v septembri tohto roku v anglickom Margate a bol to jeden z najsilnejších koncertov, aké som kedy videl, sú vo výnimočnej forme. Na koncerte bolo krásne všetko. Úžasná hudba, skvelá komunikácia s publikom, perfektne vystavaný set, zamatový hlas Skye a skupina hrajúca so zjavnou radosťou. Celý svet fungoval v absolútnej harmónii. Veľmi sa teším, že rovnakú krásu zažijeme v lete na trenčianskom letisku," dodáva ku kapele šéf Pohody Michal Kaščák.

Ospevovaná kapela Black Pumas na Pohode 2024
Americké duo Eric Burton a Adrian Quesada založili Black Pumas v roku 2017, no už teraz majú na konte 7 nominácií na ceny Grammy (vrátane nominácie za Najlepší album). Ich skvelý debutový album Black Pumas ich vystrelil na hudobné výslnie v roku 2019 a stal sa najospevovanejším debutom za ostatné roky. Skvelý mix psychedelického soulu, R&B, jazz-funku a symfonického popu si budete môcť vychutnať v júli na letisku v Trenčíne.
Koncom októbra vydali očakávaný druhý album Chronicles of a Diamond, ktorým kapela potvrdila, že aj napriek skvelému debutu dokážu priniesť ďalšiu nahrávku, ktorá je vyšperkovaná k dokonalosti. Diamond v názve albumu má naozaj svoje opodstatnenie, pretože ide o hudobný diamant.
Spevák Eric Burton začínal v kostolných zboroch a jeho hlas znie ako pohladenie na duši. Producent a gitarista Adrian Quesada je držiteľom Grammy, pôsobil v kapelách Grupo Fantasma či Brownout a sprevádzal umelcov ako Prince či Daniel Johnston.

Na Pohodu príde James Blake, víťaz Grammy a jeden z najžiadanejších spevákov a producentov súčasnej svetovej hudobnej scény
James Blake má na konte nespočetné množstvo nominácií na prestížne ceny, vrátane cien Grammy, Brit Awards alebo Mercury Prize, pričom Grammy a Mercury Prize aj získal. Patrí k najžiadanejším spevákom, producentom a skladateľom súčasnej svetovej hudobnej scény, o čom svedčia jeho spolupráce s hudobníkmi a hudobníčkami ako Beyoncé, Kendrick Lamar, Jay-Z, Travis Scott, Rosalía, RZA, Brian Eno, Bon Iver, Miley Cyrus alebo Frank Ocean a Vince Staples.
Pred pár dňami si vďaka svojmu novému albumu Playing Robots Into Heaven, ktorý vydal v septembri, vyslúžil ďalšie dve nominácie na ceny Grammy a to v kategórii Najlepší tanečný album a Najlepšia tanečná nahrávka. Na novom albume sa James vracia ku klubovému a tanečnejšiemu zvuku, preto sa nesmierne tešíme na živé prevedenie aj nových songov, ktoré budú znieť v júli na trenčianskom letisku.
James Blake každým albumom posúva hranice svojej tvorby viac a viac do budúcnosti, pričom mieša dokopy soul, dubstep, R&B, elektroniku, hip-hop a experimental, ktoré dopĺňa jeho nezameniteľný vokál.
"James Blake je pre mňa veľká srdcovka. Radím ho medzi hudobníkov, akých je na hudobnej scéne veľmi málo, pretože každá jeho nahrávka alebo spolupráca je úplná dokonalosť. Neuveriteľným spôsobom mieša množstvo štýlov, ale hlavne z jeho hudby vždy cítite aj obrovskú dávku emócií," dodáva k bookingu PR manžér Pohody Jozef Hámorský.
Koncert, ktorý určite na Pohode 2024 musíte vidieť.

Ikonická rocková skupina Queens of the Stone Age vystúpi prvýkrát na Slovensku práve na Pohode 2024
Kapela má na konte 9 nominácií na ceny Grammy, pričom 2 z nich v kategórii Najlepší rockový album a Najlepšia rocková pesnička získala len nedávno za ich album In Times New Roman...
Queens of the Stone Age vznikli v roku 1996, keď sa rozpadla kapela Kyuss, v ktorej pôsobil spevák Josh Homme. V kapele od jej vzniku pôsobili rešpektovaní muzikanti ako napríklad Dave Grohl z Nirvany a Foo Fighters, spevák Mark Lanegan alebo bubeník Joey Castillo.
Vydali 8 štúdiových albumov, ktoré im zabezpečili množstvo nominácií a víťazstiev na rôzne prestížne ceny v kategóriách ako Najlepšia rocková kapela, Najlepšia rocková pesnička alebo Najlepšie rockové vystúpenie. Pesničky ako No One Knows, Go With Flow, Little Sister alebo The Lost Art Of Keeping A Secret patria už k overenej klasike.
"O Queens of The Stone Age sa snažíme dlhé roky, som rád, že sa to podarilo práve teraz, sú v skvelej forme. QOTSA patria k najobľúbenejším rockovým kapelám v našom tíme, ja považujem ich No One Knows za jednu z najlepších rockových pesničiek všetkých čias. Teším sa na príval energie z ich koncertu počas sobotňajšej noci na hlavnom pódiu," dodáva ku kapele Michal Kaščák z Pohody.
Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo. Koncert Queens of the Stone Age bude na Pohode patriť určite k tým vystúpeniam, ktoré si užijete v plnej paráde.

Jazz, pop a experimental v podaní Aquaserge na Pohode 2024
Aquaserge je experimentálno-avant-prog-rocková kapela, ktorá vznikla v roku 2005 v juhofrancúzskom Toulouse. Vo svojich piesňach čerpá zo žánrov ako freejazz, pop, noise, francúzska filmová hudba, kraut, ale aj z tvorby kultových galských kapiel.
Sila tejto skupiny je najmä v živom hraní, čoho dôkazom je ich live album z roku 2018 s názvom Déjà vous?. Podľa portálu Modern Vinyl ponúka nebojácne hudobné prieskumníctvo, hviezdnu kvalitu zvuku, solídne muzikantstvo a zaujímavé kompozície. V kapele počas jej histórie pôsobilo niekoľko zaujímavých hudobníkov, ktorí formovali jej hudobné smerovanie a zároveň pôsobili v kapelách ako Tame Impala alebo Stereolab.
Aquaserge aktuálne pracujú na novom albume, takže určite sa na Pohode v júli dočkáme aj nového materiálu.

Yaeji - jedna z najzaujímavejších umelkýň súčasnej elektronickej hudby na Pohode 2024
Kórejsko-americká speváčka, producentka a Dj-ka Yaeji bola magazínom Pitchfork označená ako jedna z 25 umelkýň a umelcov, ktorí tvarujú smerovanie súčasnej hudby. V roku 2017 vydala skvelú nahrávku EP 2, ktorá bola plná houseových hitov, vrátane hitu Raingurl. Remixovala songy pre Dua Lipu alebo Robyn a počuť ste ju mohli aj na albume Charli XCX.
V apríli vydala debutový album With a Hammer, ktorý magazín Pitchfork označil ako Best New Music a rovno ho zaradil medzi najlepšie albumy roku 2023. Chválou nešetria ani ostatné prestížne magazíny. Album sa stal aj Albumom týždňa v Rádiu_FM.
Každá pesnička od Yaeji je naozaj veľmi chytľavá, zároveň však jej texty nesú silný odkaz, pretože v nich reflektuje aktuálne dianie okolo seba a vo svete. V jej tvorbe mieša veľmi sofistikovane pop, house, techno ale aj iné štýly.
Vystúpenie Yaeji bude určite patriť k tým, na ktoré budete s radosťou spomínať.

Uznávaný raper Skepta na Pohode 2024
Skepta patrí k veteránom grime scény a k medzinárodne uznávaným umelcom britského hip-hopu. Skvelý MC, producent a majiteľ vydavateľstva sa podieľal na tom, že v 21. storočí priniesol grime z undergroundu na hudobné výslnie. V júli prinesie svoju energickú show na trenčianske letisko.
Zlom v kariére Skeptu nastal, keď v roku 2016 vydal svoj štvrtý album Konnichiwa. Album zabodoval nielen u poslucháčov a poslucháčiek ale aj u kritikov. Skepta za neho získal prestížnu cenu Mercury Prize a album sa umiestnil na druhom mieste v britskej albumovej hitparáde. Na albume hosťovali napríklad Pharrell Williams, Wiley, Chip alebo Young Lord.
Obdobný úspech Skepta zaznamenal aj so svojím piatym albumom Ignorance Is Bliss, ktorý vydal v roku 2019, a ktorý sa taktiež umiestnil na druhom mieste britskej albumovej hitparády. Na albume sa objavili hviezdni hostia ako J Hus, Wizkid, Cheb Rabi alebo Lancey Foux.
Tretikrát sa Skepta dostal do TOP 10 britskej albumovej hitparády v roku 2020, keď vydal kolaboratívny album Insomnia spoločne s Chipom a Young Adzom.
Nedávno založil vydavateľstvo Más Tiempo, v ktorom sa zameral na vydávanie houseových tanečných nahrávok.
"Skepta je mojím najobľúbenejším a najpočúvanejším raperom. V roku 2019 odohral na Pohode pamätný set, odvtedy vydal niekoľko fantastických skladieb. Je ihneď rozpoznateľný, má skvelý flow, výborné texty a deje sa okolo neho veľa zaujímavého. Vážime si, že sa na Pohodu chce vrátiť, veľmi sa teším na jeho koncert vo štvrtok v noci na hlavnom pódiu," dodáva k bookingu Michal Kaščák z Pohody.
Skepta aktuálne pracuje na novom albume, takže v júli na Pohode by sme sa mali dočkať aj čerstvých skladieb.

Festivalové permanentky na Pohoda festival 2024 v predaji online: https://shop.pohodafestival.sk/sk/listky-2024

Viac informácií: 
Pohoda Festival 2024

Další akce

DNI MESTA PREŠOV 2024
20.06.2024

Park kultúry a oddychu v spolupráci s mestom Prešov aj tento rok ponúknu Dni mesta Prešov ako sa na tretie najväčšie mesto patrí. V termíne od 20. do 23. júna 2024 čaká na všetkých návštevníkov a...

Štupelfest 2024
21.06.2024

Priatelia naši najmilovanejší čoskoro vypukne šiesty Štupelfest kde oslávime parádnych 4️0rokov aktívnej služby Zóny A na československej hudobnej scéne Spoločne aj s FUNUS /punk rock bratislava...

Follow Festival Donovaly 2024
21.06.2024

Dvojdňový festival umiestnený priamo v srdci Slovenska. Milovníci krásnej prírody a kvalitnej hudby si prídu na svoje.
LineUp:
Štvrtok 20
JOHNNY BEE
DOUBLE J

Piatok...

NESTVILLE OPEN FEST 2024
21.06.2024

Nestville Park, 21. a 22. júna 2024, už po jedenásty krát ožije hudbou, zábavou a nezabudnuteľnou atmosférou podujatia NESTVILLE OPEN FEST 2024
Bohatý, kultúrno-zábavný program a otvorené...

Slávnosti rusínsko-ukrajinskej kultúry 2024 Svidník
21.06.2024

21. 6. 2024 – PIATOK
Pešia zóna mesta
9.00 – Bajkom do školy. Maľovanie na asfalt. Škola tanca pre deti
10.00 – Módna prehliadka
Podduklianska knižnica
11.00 –...

DNI PETRŽALKY 2024
21.06.2024

Starosta Ján Hrčka a zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava-Petržalka vás pozývajú už na 27. ročník obľúbeného a zároveň najväčšieho podujatia v zelenej samospráve DNI PETRŽALKY, s dobrou...

NIGHT OF CHAOS 2024
22.06.2024

Open Air edícia siedmeho pokračovania akcie z názvom NIGHT OF CHAOS na podporu UG v Krupine!!!
MELANCHOLY PESSIMISM
Death-Grind (Česká Republika)
...

Otvorenie letnej sezóny pri západe slnka s Jurajom Bačom & Party Beat Band VSTUP NA KONCERT VOĽNÝ!
22.06.2024

Horské stredisko Bachledka vás srdečne pozýva na otvorenie letnej sezóny s Jurajom Bačom & Party Beat Band, ktoré sa uskutoční v sobotu 22. júna 2024. Celé stredisko Bachledka SKI & SUN...

Otvorenie letnej sezóny s Jurajom Bačom & Party Beat Band
22.06.2024

Horské stredisko Bachledka vás srdečne pozýva na otvorenie letnej sezóny s Jurajom Bačom & Party Beat Band, ktoré sa uskutoční v sobotu 22. júna 2024. Môžete sa tešiť na jedinečný večer plný...

TOPFEST 2024 - Zelená Voda -  ZRUŠENÉ !!!
27.06.2024

Informácia od organizátorov na FB - https://www.facebook.com/topfest.sk:

Ahojte priatelia, fanúšikovia a podporovatelia TopFestu. Dlho sme...